Läger i Sälen

I helgen hade klubbens ungdomar läger i Sälen, i stort sätt alla aktiva ungdomsfamiljer i klubben fans representerade. ??‍♂️ Självklart stod mossfotboll på schemat som en av träningarna! Om det var ledarlaget eller ungdomslaget som vann är ännu oklart… ? Glada mårdar var det oavsett!

Självklart sprangs det en del orientering också på våra träningspaket.

V30 arrangerar även elit gänget ett mängdläger i Sälen. Det blir en stafett träning i Malung som inleder lägret tillsammans med klubbens ungdomar. Oskar Sandberg håller i trådarna och det blir många nice träningar där vi nyttjar så väl träningspaketen som några nya träningar planerade av olika elitlöpare i klubben. En dag hälsar vi på Linus i Idre och förbereder oss lite extra emot 10 mila. Lägret avslutas sedan med en medel SM 2021 träning i Orsa. Läs mer i Inbjudan.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

  FLER NYHETER

  Stafettligan #4 i Ånnaboda

  Under Kristihimmelfärds-helgen sprang våra löpare tre tuffa tävlingar i Kilsbergen strax utanför Örebro. Helgen inleddes med en medel följt av en långdistans och avslutades med den fjärde deltävlingen av Stafettligan. [...]

  10 Mila Nynäshamn

  Under helgens 10-mila levererade våra löpare många riktigt fina lopp och prestationer. 🌟 Herrlag 1 sprang extra bra och slog till med bästa resultatet på 8 år och slutade slutligen 13e endast [...]

  FÖLJ OSS

  HITTA TILL OSS

  Malungs OK Skogsmårdarna
  Skolgatan 2
  782 30 Malung